Održan sastanak projektnog tima u Novom Sadu

Koordinacioni sastanak koordinatora projekta UDG FoodHub sa partnerskim institucijama u Novom Sadu održan je 5. februara 2020. godine.

Sastanku su prisustvovali ispred UDG: direktorica Centra, prof. dr Aleksandra Martinović, prof. dr Veselin Vukotić, predsjednik Upravnog odbora, doc. dr Tomo Popović, IT ekspert kao i dr Sandra Tinaj, predsjednica Savjetodavnog Odbora, sa predstavnicima Fakulteta tehničkih nauka i BIOSENS-a.

Nakon predstavljanja glavnih aktivnosti, potencijalnih prepreka i očekivanih rezultata projekta, dogovoren je akcioni plan implementacije za prvih šest mjeseci realizacije projekta i pripreme plana u dijelu koji se odnosi na uzorkovanje i laboratorijska istraživanja, kupovinu adekvatne opreme za analizu Whole Genome Sequencing (WGS), pripremu aplikacije za poziv "Stärkung Deutschlands im Europäischen Forschungs- und Bildungsraum" - WB, razvoj biosenzora kao i budućeg plana istraživanja.