Sastanak sa predstavnicima Saveza pčelarskih organizacija Crne Gore i Uprave za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove

28. januara 2021. održan je sastanak sa predstavnicima Saveza pčelarskih organizacija Crne Gore i Uprave za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove

Sastanku su prisustvovali ispred Centra izvrsnosti: direktorica - prof. dr Aleksandra Martinović; prof. dr Radenka Krsmanović Whiffen,zamjenica direktorice; mr Anđela Nišić, mladi istraživač; mr Giuseppe Paderni, direktor Laboratorije za kvalitet i bezbjednost hrane i Sanja Savković, saradnik u laboratoriji; predstavnici Saveza pčelarskih organizacija Crne Gore: predsjednik Radule Miljanić i tehnički sekretar Vladimir Radulović, kao i predstavnici Uprave za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove: Biljana Blečić, Lazar Daković i Sunčica Boljević.

Sastanku su virtuelno prisustvovali prof. dr. Živoslav Tešić, sa Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu kao i predstavnica EUROFINS laboratorije Katja Bohm.

Sastanak je organizovan u cilju jačanja saradnje između institucija, odnosno pružanja podrške proizvođačima meda u Crnoj Gori na putu do uspješnosti u poslovanju, a naročito pažnja je posvećena pitanjima zaštite autentičnosti meda sa ovih prostora.

Takođe, planirano je organizovanje niza specijalnih predavanja i radionica za pčelare u toku ove godine.