Uspješno završena radionica "HERA2 Microbial Genomics Workshop: Bacterial typing and antimicrobial resistance"

Direktorica Centra izvrsnosti (FoodHub), prof. dr Aleksandra Martinović i mlade istraivačice, mr Andrea Milačič i spec. sci. Nađa Raičević, uspješno su završile obuku "HERA2 Microbial Genomics Workshop: Bacterial typing and antimicrobial resistance" (Bakterijska tipizacija i antimikrobna rezistencija) koja je održana na Kritu u periodu od 02. do 05. maja.

Tim Centra izvrsnosti (FoodHub) imao je priliku da se upozna sa najsavremenijim dostignućima u oblasti genetike mikroorganizama, sa posebnim akcentom na tehnologije sekvenciranja genoma i softvere koji se koriste za analizu i obradu podataka!

Koordinator konferencije u naučnom, administrativnom i organizacionom smislu bila je Agencija za javno zdravlje i bezbjednost hrane Austrije (AGES). Koorganizator događaja bila je Regionalne virusološke laboratorije Krita u saradnji sa Univerzitetom u Kritu.