Mladi istraživač gost u emisiji „Zona znanja“ na Radiju Crne Gore

Naš mladi istraživač, Amil Orahovac, bio je gost u radio emisiji „Zona znanja“ na Radiju Crne Gore.

U ovoj emisiii, kolega Orahovac govorio je o svom iskustvo u akcijama Evropske saradnje u nauci i tehnologiji - COST te temama akcija na kojima je kao mladi istraživač Centra izvrsnosti (FoodHub) imao prilike da učestvuje. Pored kolege Orahovca, gosti emisije su bili i prof. dr Biljana Šćepanović sa Univerziteta Crne Gore i Anđela Radulović ispred Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija.

Kolega Orahovac govorio je o iskustvima učešća u COST akcijama: iskustvu koliderstva radne grupe „Ishrana“ na akciji DIVERSICROP, iskustvu dobijanja granta virtuelne mobilnosti kroz akciju ReMO, kao i o iskustvu pripreme projektnog predloga.

Kolega Orahovac naglasio je da je ljepota koju on vidi u COST akcijama "mogućnost povezivanja sa ljudima kako iz iste oblasti, a posebno drugih oblasti istraživanja", te da su ključne riječi COST akcije: mladi, povezivanje i multidisciplinarnost.