Mladi istraživači učestvovali na treningu „Digital innovations for One Health practitioners Training on innovative digital software solutions supporting risk assessment, zoonotic outbreak investigations and data interoperability“

U vremenskom periodu od 15-19.02.2021. godine, mladi istraživači angažovani na projektu, Andrea Milačić i Amil Orahovac, prisustvovali su treningu „Digital innovations for One Health practitioners-Training on innovative digital software solutions supporting risk assessment, zoonotic outbreak investigations and data interoperability“ u organizaciji našeg partnera, Njemačkog federalnog instituta za procjenu rizika (BfR), i Univerziteta Surrey, a u sklopu "The One Health European Joint Programme" (OHEJP).

Ovaj trening organizovan je kao jednosedmični trening koji se fokusirao na značaj i primjenu softverskih rješenja kao podrške procesu procjeni rizika, otkrivanja i istrage u slučaju izbijanja epidemija (zoonoze).

Modul je bio sastavljen iz:

Dan I

Sesija prezentacija eminentnih stručnjaka (EJP projekti, EFSA) o značaju sotverskih rješenja i primjerima njihove upotrebe u oblasti bezbjednosti hrane, javnog zdravlja i zdravlja životinja.

Dan II – Dan IV

Interaktivne tematske radionice sa vježbanjima.

Dan V

Plenarna diskusija, odgovori stručnjaka na pitanja učesnika.

Ovaj trening bio je velika prilika za naše mlade istraživače sa aspekta upoznavanja sa najnovijim softverskim rješenjima koja se primjenjuju za procjenu rizika u oblasti bezbjednosti hrane.

Više informacija na sljedećem LINK-u