Održano predavanje prof. dr Olivera Donarda "Sledljivost vina uz napredne neorganske i izotopske potpise"

U utorak, 5. marta 2024. godine, u Preduzetničkom gnijezdu Univerziteta Donja Gorica, održano je predavanje prof. Olivera Donarda, člana Francuske akademije nauka i direktora istraživačkog instituta iz Francuske.

Prof. Donard je posjetio UDG u okviru projekta TRACEWINDU posvećenog industriji vina. Njegovo višedecenijsko iskustvo u određivanju autentičnosti i zaštiti proizvoda, uključujući saradnju sa poznatim brendovima kao što su Champagne i Evian, omogućilo je izuzetno zanimljivo i edukativno predavanje.

Na temu "Sledljivost vina uz napredne neorganske i izotopske potpise", dr Donard je predstavio studentima Fakulteta za prehrambenu tehnologiju, bezbjednost hrane i ekologiju najnovije tehnologije i metode za identifikaciju i zaštitu vina.

Nadamo se da je predavanje prof. Olivera Donarda bilo inspiracija za studente da nastave sa istraživanjima, inovacijama i doprinosom razvoju industrije vina.