Profesorica Martinović, prvi autor rada objavljenog u časopisu Microbiology Resource Announcements

Direktorica FoodHub, profesorica Aleksandra Martinović, prvi je autor rada koji nosi naziv "Genome Sequences of Lactococcus garvieae and Lactococcus petauri Strains Isolated from Traditional Montenegrin Brine Cheeses (Sekvence genoma sojeva Lactococcus garvieae i Lactococcus petauri izolovanih iz tradicionalnih crnogorskih sireva), objavljenog u časopisu Microbiology Resource Announcements.

Ovaj rad rezultat je saradnje FoodHub-a, odnosno Univerziteta Donja Gorica sa dvije eminentne instutucije iz Austrije: Institute of Medical Microbiology and Hygiene (Austrian Agency for Health and Food Safety) i Department of Biotechnology (University of Natural Resources and Life Sciences).

U ovom radu, kako navode autori, prikazani su genomi L. garvieae INF126 i L. petauri INF110, dobijeni iz tradicionalnih crnogorskih salamurenih sireva

Rad se nalazi na sljedećem LINK-u