Projekat MAP2HEALTH predstavljen na Danu istraživanja

UDG, u saradnji sa MONSTAT-om (Zavodom za statistiku Crne Gore) i DAMAR-om (Agencijom za ispitivanje javnog mnjenja), organizovao je dvanaesti po redu Dan istraživanja, tradicionalno održan 4. aprila. Ovaj inspirativni događaj okupio je preko 100 studenata i saradnika iz različitih oblasti.

U okviru događaja, koleginica Andrea Milačić, predstavila je projekat "Nacionalne dijetetske smjernice zasnovane na prehrambenom sistemu - put ka zdravoj naciji: MAP2HEALTH".

Dan istraživanja je još jednom potvrdio svoj značaj kao platforma koja podstiče inovaciju, razmjenu ideja i promociju istraživačkog rada u Crnoj Gori. UDG se ponosi što je domaćin ovakvih događaja koji doprinose razvoju nauke i unapređenju društva.